З огляду на те, що повну суму на покупку квартири в новобудові здатні накопичити тільки одиниці українців, більшості доводиться користуватися кредитами. Завдяки позиковим коштам багато сімей можуть розв’язати житлове питання. Але важливо враховувати, що далеко не всі фінансові організації згодні кредитувати позичальників, що інвестують в недобудовану нерухомість. Це обумовлено великою різницею між початковою та підсумковою вартістю квартири, яка може становити більше 30%. Тому на ринку з’явився новий варіант – кредит від забудовника на умовах, аналогічних пропонованих банками.

Як придбати житло в кредит від забудовника

В реальності кредит від забудовника має на увазі використання одного з двох варіантів співпраці зацікавлених сторін:

  • оформлення іпотеки у фінансовій установі де пройшов акредитацію забудовник;
  • підписання позикового договору безпосередньо з будівельною компанією.

У першому випадку можна купити квартиру в кредит у забудовника по стандартній іпотечній програмі. При цьому часто банки-партнери пропонують пільгову відсоткову ставку нижче ніж у фінансових організацій що працюють на українському ринку. Участь у такій програмі дозволяє позичальникові розраховувати на допомогу забудовника у швидкому отриманні всієї необхідної документації на квартиру що купується. Також значно спрощується процес узгодження заставного об’єкта.

Альтернативний варіант

Як альтернативу іпотечному кредиту можна розглядати позиковий договір. У даній ситуації покупець безпосередньо співпрацює із забудовником без залучення третьої сторони – фінансової установи. Зазвичай позикові гроші видаються терміном до одного року. Але розраховувати на такі умови можна при наявності суми грошей для оплати половини вартості квартири.

Основною перевагою такого співробітництва є спрощена можливість підтвердження кредитоспроможності покупця. Багатьом будівельним компаніям досить наміри інвестора на придбання нерухомості в новобудові.

Також до переваг такого співробітництва можна віднести:

  • простоту та швидкість оформлення завдяки мінімальним пакетам документації;
  • відсутність довідки про доходи на основному місці роботи;
  • відсутність заставного майна;
  • мінімальна переплата за відсотками завдяки короткому періоду кредитування;
  • зручні графіки внесення платежів та можливість їх зміни при тимчасових фінансових труднощах у позичальника.

Ще однією перевагою позики від забудовників є відсутність обов’язкової страховки як в разі іпотеки від фінансової установи. Це допомагає покупцям заощадити істотну суму грошей на покупку страхового поліса та послуги незалежного оцінювача. Однак відсутність страховки збільшує ризики інвестора в разі якщо будівельна компанія збанкрутує під час реалізації проекту.

Вибираємо відповідний спосіб покупки

Співпраця безпосередньо із забудовником, а точніше отримання позикових коштів від будівельної компанії – варіант який підходить покупцям що вже мають певну суму грошей від вартості житла. Також у них повинен бути стабільно високий дохід для погашення боргів у стислі терміни. Крім цього інвестор повинен бути юридично підкованим для вивчення договору, який складається індивідуально в кожному випадку.

Взаємодіяти з фінансовою організацією вигідно тим, у кого недостатньо грошей на оплату першого внеску. Також по іпотеці значно менше щомісячний платіж та набагато більше терміни погашення боргу. Але в такій ситуації розмір переплати по відсотках в результаті може вдвічі перевищити початкову вартість житлової площі.

Комментарии запрещены.

Контактные телефоны:
(044) 874-96-58;
E-mail: alsapan@mail.ru
Адрес: г. Киев, ул. Кутузова,22
Мы работаем: ПН-СБ с 9:00-19:00