uteplyuyte-zhitlo-pravilno

Тепле житло в холодний період року стало для більшості українців справжньою розкішшю. Непомірні тарифи на всі види комунальних послуг, і особливо на опалення, зробили тепло для громадян країни «золотим». Користувачі тепломережі віддають більшу частину свого мізерного доходу, оплачуючи «космічні» рахунки, а власники індивідуальних систем опалення зимують в ледве прогрітих оселях, економлячи кошти.

Тож не дивно, що все більша кількість українців бачать єдиний вихід із ситуації в ґрунтовному утепленні житла, що дозволить краще зберігати тепло, а значить — економити на опаленні і жити в нормальних умовах.

З утепленням приватних будинків питань не виникає. У країні працює безліч профільних фірм, що надають якісні послуги з тепломодернізації, на ринку будматеріалів представлений широкий асортимент утеплювачів. Все йде набагато складніше з утепленням квартир в старих багатоквартирних будинках, побудованих в СРСР з цегли та панельних блоків, легко пропускають дорогоцінне тепло зовні.

Наслідки «клаптикового» утеплення

Поглянувши сьогодні на пейзаж будь-якого українського міста чи селища, можна відразу побачити прикрашені, немов строкатими клаптями, висотні будівлі. Це — результат індивідуального утеплення фасаду окремої квартири в багатоквартирному будинку, яке сьогодні прийнято називати «точковим» або «клаптевим». Такий підхід — грубе порушення технології утеплення зовнішніх стін, що приводить до швидкого їх руйнування і завдає серйозної шкоди житловому фонду країни.

Негативні наслідки пояснюються виникненням великих температурних перепадів на кордоні утепленій і неутепленої частини фасаду, що призводять до деформації стіни і її розтріскування. Скупчується в цих місцях конденсат, замерзаючи взимку, розширює і поглиблює тріщини, і процес посилюється з кожним роком. Так само, через зсув точки роси на кордоні утеплювача в місцях примикання перекриттів до стіни починає розвиватися грибок і пліснява, що вражають не тільки утеплену квартиру, але і сусідні з нею.

Чи варто утеплювати фасад зсередини

Ще однією помилкою, не менше руйнівною, є утеплення квартири зсередини. Існує думка, що так утеплити квартиру набагато простіше і дешевше, адже можна все роботи зробити самостійно і обійтися дешевими несертифікованими матеріалами. І це — величезна помилка.

Технологія внутрішнього утеплення зовнішніх стін дуже складна, навіть незначне її порушення веде до бурхливого розвитку цвілі в товщі і на поверхні стіни і утеплювача і їх швидкого руйнування. Тепловтрати різко зростають. Такий підхід загрожує повною втратою вкладених коштів і чималими додатковими витратами на усунення виниклих наслідків.

Комментарии запрещены.

Контактные телефоны:
(044) 874-96-58;
E-mail: alsapan@mail.ru
Адрес: г. Киев, ул. Кутузова,22
Мы работаем: ПН-СБ с 9:00-19:00